Květen 2012

Jak si blog nastavit

27. května 2012 v 14:43 | Denny
Užitečné informace k nastavení blogu

Nezapomeň vždy zadat rozměry všech částí, které na blog použiješ. Částmi je myšleno : Stránka, Menu, Záhlaví, Motto, Drobečková navigace, Zápatí atd. (Rozměry obrázků lze snadno zjistit např. v programu PhotoFiltre. Rozměry se nachází ve spodní liště a jsou zadány v pixelech.)

Co je to URL - URL, nebo-li www adresa. Používá se při vytváření odkazu na nějakou stránku/Blog. URL adresa se vždy zapisuje takto :
http://www.a zbytek adresy.cz (Např. http://www.blogland.cz)

Co je to Pixel - Je to obrazovkový bod. Pixel je podle mně nejvhodnější ze znaků označující velikost. Je snažší sním pracovat, jak z hlediska obrázků (jelikož většina designových programů měří body v pixelech), tak i z hlediska velikosti písma, protože je to stálý znak. Tzn. jakou velikost vidíš ty na svém počítači, takovou velikost uvidí i čtenář na svém počítači (ku poměru velikosti stránky).

Co je to Procento - S procenty je složitější pracovat a vyměřovat. Velikost je určena podle rozměrů stránky, která může být na každém počítači jiná (závisí na rozlišení obrazovky, na nastavení velikosti písma v prohlížeči apod...). Procenta nedoporučuji, jelikož se na tvém počítači může design zobrazovat správně, ale na jiném rozházeně.

Co je to Znak - Má velikost jako velké písmeno M. Ovšem tato velikost je ovlivněna nastavením velikosti písma na prohlížeči čtenáře. Tzn. může způsobit podobné problémy jako procenta.

Co je to kB - každý program, nebo obrázek zabírá určité místo ve tvém počítači (harddisku) a kB se právě používá k vyjádření této velikosti. Základními jednotkami velikosti jsou MB, dále kB (1000kB je 1 MB) a nejmenší jednotkou je bit, značící se b (1000 000b je 1 MB). Velikost např. obrázku zjistíš tak, že na něj klikneš (ve Windows) pravým tlačítkem myši a zvolíš poslední položku "všeobecné (properties)".

Vždy používej jen jeden znak. Jinač řečeno, nepoužívej na jednu část procenta, na další část pixely atd...

Menu se na blogu nezobrazí, dokud nenastavíš "Položky menu". Taky je dobré si při nastavování designu napsat nějaký (alespoň nesmyslný) článek, aby jsi se mohl/a ihned podívat, zda-li je vše podle tvých představ.

Chceš-li, aby byl obrázek přes celé pozadí, zadej u položky "opakování:" opakovat. Chceš-li, aby se opakoval pouze na šířku stránky, zadejte opakovat horizontálně. Pokud chceš, aby se opakoval pouze na výšku stránky, zadej opakovat vertikálně.

Jak si blog založit

27. května 2012 v 14:18 | Denny
Založit si blog na blog.cz je skutečně jednoduché a vcelku mě nic nenapadá co vysvětlovat. Jediný problém by snad mohl nastat při tvorbě jména blogu - klikni zde pro ukázku.

V ukázce jsem zvolil jméno Blogu - mujblog.blog.cz. Problém by nastal tehdy, když by jsi jméno napsal/a s pomlčkou a to takto - muj blog.blog.cz. V tomto případě se ti zobrází chyba a blog nelze vytvořit.
Jméno Blogu lze napsat s pomlčkou jedině takto - muj-blog.blog.cz. Nebo mujblog-1.blog.cz. Což lze využít např. pro již obsazené jméno apod.

Jak založit blog s lepší návštěvností ?
Jméno blogu bude URL adresa. Proto vol nějaké snadné názvy, které se budou dobře pamatovat tvým budoucím čtenářům.

Aby měl Blog větší šanci zobrazit se ve vyhledávačích (Seznam.cz, Google.cz atd..) na určité vyhledávané slovo, zvol jméno Blogu ve stejném slově. Např. chci aby se lépe zobrazoval na slovo obrázky, zadám jméno Blogu obrazky.blog.cz. Nebo obrazkovy.blog.cz.
No není to nic podstatného, takže raději se snaž udělat dobře zapamatovatelný název. Ale pokud vymyslíš pěkné a ještě výstižné jméno, je to plus.

copy

24. května 2012 v 21:04 | Denny |  Účesy
Rozhodla jsem sem přidat postupy na různé druhy copů...
Kolik vlastně druhů copů je:
  • klasický, zkladní (ze tří částí)
  • čelenka z copánku
Rybí cop
Čelenka z copánkuCop z šesti částí

Složitější zapletený cop
Cop zakončený do drdolu
To byla jen ukázka co se všechno dá dělat z copánků, určitě se najde ještě hodně dalších zajímavých způsobů...

Mašle z vlasů !

24. května 2012 v 20:48 | Denny |  Účesy
Tohle je trochu netradiční účes, ale když se povede tak to za tu práci stojí! :) I když vlasová mašle není až tak snadná, nepatří mezi těžké účesy, s trochou trpělivostí to zvládne skoro haždá šlečna ;)
Postup i vše co budete potřebovat bude v následujícím videu, tak přeju hodně štěstí při vytvoření mašle :)

Náramky přátelství

24. května 2012 v 20:21 | Denny |  Fashion
IN coolNudíš se a nemáš co dělat ? Tak si vyrob senzační náramky z bavlnek !
Nejen že tyto náramky vypadají dobře na ruce, ale taky se snadno vyrábí i když postup vypadá složitě, uplést náramek je velmi snadné. I když jsem byla menší a neměla co dělat, tak právě pletení náramků mě dokázalo zabavit.
Jen vás ještě na něco upozorním, snažte se uzlíky co nejpevněji utahovat jinak by hotový náramek nevypadal hezky...
Tak teď vám ukážu jak se plete asi ten nejlehčí náramek co zvládne opravdu každý!
Co budeš potřebovat:
  • Bavlnky
  • Zavírací špendlík (aby jsme mohli náramek k něčemu připevnit např.: noze, polštářku...)
  • nůžky (k ustřižení bavnky)
Postup:
Na téhle stránce najdeš postupy náramků s růsnýmy vzory...
http://www.naramkypratelstvi.cz/index2.html